פורטל יועצי קרקע

עלות יועץ קרקע

תוכן עניינים

עלות יועץ קרקע – האם יש מחיר קבוע?

נתחיל מהסוף הפעם – עלויות יועץ קרקע משתנות לפי מספר גורמים משפיעים,אבל גם בהתאם לרמת המקצועיות והוותק של היועץ. במקרה של יועץ קרקע מומלץ, הפקת דוח קרקע וביסוס עבור בית פרטי צפויות לעמוד על סכום שבין 3,500 ש"ח – 5,000 ש"ח, אבל ממה הסכום הזה מורכב? האם כולם מקבלים אותם השירותים ומתי תצטרכו דווקא לשלם יותר? צוות פורטל יועצי קרקע עונה על כל השאלות הקשות!

יועצי קרקע – מה הם עושים?

תפקידם של יועצי קרקע נחשב חשוב במיוחד, לתהליכי תכנון ובנייה, אך בעיקר לצורך ביסוס מבנה. לצורך כך, יועץ קרקע מבצע סקר קרקע לפני בנייה, שמטרתו לגלות מאפיינים חשובים של הקרקע במגרש המתוכנן לבנייה.  את כל הממצאים שלו הוא מסכם במסמך שנקרא דוח קרקע וביסוס, שבו מרוכזים מאפייני הקרקע, אבל גם המלצות לתהליך הבניה, מבוססות על מאפייני הקרקע ועל תכנון הפרויקט – אם כבר יש תכנון כזה. עבודתו של יועץ קרקע יכולה לחסוך לכם עשרות עד מאות אלפי שקלים, בעצם זה שהוא מגלה לכם מראש, סודות שונים הטמונים בקרקע. מאפיינים ייחודיים של כל סוג קרקע יכולים להשפיע במידה ניכרת על העומס המתאים של הבניין, שהקרקע יכולה לעמוד בו. הם יכולים להשפיע על עומק היסודות, קוטר כלונסאות, מרחק בין היסודות, גודל השטח שבו יש כלונסאות ועוד. דוח קרקע לדוגמא, יכול לקבוע, כי הקרקע חולית מאוד, עם יכולת ספיגה גבוהה, מה שעשוי להוביל לחוסר יציבות מבנית. בהתאם, היועץ עשוי להמליץ על שינוי מבנה הביסוס והתאמתו לשכבות הקרקע שהתגלו.

אז כמה זה צריך לעלות? יועץ קרקע מחיר

עלויות הכנת דוח קרקע וביסוס, על ידי יועץ קרקע, מהנדס קרקע, או בודק קרקע, עבור מגרש לבית פרטי, עומדות על מחיר בסיסי קבוע למדי, כפי שצויין קודם. יחד עם זאת, יש לא מעט גורמים שיכולים להשפיע על המחיר:

 • גודל המגרש – אם המגרש גדול יותר ממגרש סטנדרטי לבית פרטי
 • מספר קידוחי ניסיון – בדרך כלל קודחים 2 קידוחי ניסיון במגרש לבית פרטי, אבל במקרים מסוימים נדרשים יותר קידוחים ואז המחיר עולה
 • עומק הקידוחים – אם רוצים לבנות מרתף, או בריכה, תידרש בדיקת קרקע לעומק גדול יותר מאשר העומק הסטנדרטי של 10 – 12 מטר וזה עלול לייקר
 •  גישה בעייתית למגרש הנבדק
 • מגרש שמצריך הכנה לפני קידוח, עם בובקט, או טרקטור למשל.

במקרים מסוימים, בדיקת קרקע יכולה לעלות לכם פחות מהסכום הנקוב:

 • אם המגרש נמצא במרכזו של שטח בנוי, שכבר נערכו בו בדיקות קרקע מקיפות
 • אם המגרש נמצא באזור סלעי כמו אזור ירושלים רבתי, שם אין צורך בקידוח מלא, אלא חלקי
 • אם אתם שוכרים יועץ קרקע מתחיל, או בלתי מקצועי, שגובה סכום נמוך מהמקובל בשוק
 • אם קיבלתם הצעת מחיר שלא כוללת קידוחים ואז עליכם לדאוג לקידוחים בעצמכם
 • אם הצעת המחיר לא כוללת שירותים חשובים נוספים מעבר לבדיקת קרקע.

הצעת מחיר של יועץ קרקע – מה לבדוק?

הצעת מחיר של יועץ קרקע היא אחד מהפרמטרים החשובים בבחירת היועץ המתאים. הצעה כזו, של יועץ מקצועי, ותיק ובעל המלצות, צפויה לכלול כמה מרכיבים חשובים, שכדאי לוודא כי הם קיימים בהצעה שקיבלתם:

 1. קידוחים על ידי קבלן קידוח אמין ומקצועי
 2. בדיקות קרקע במעבדה מתאימה
 3. כתבת דוח מפורט, כולל המלצות לקונסטרוקטור בשטח
 4. פיקוח עליון על הקידוחים
 5. אחריות מקצועית
 6. ביטוח מתאים

כל אחד מן המרכיבים האלה, מבטיח לכם שתקבלו לא רק דוח קרקע, אלא שהדוח יכיל מסקנות רלוונטיות, אמינות, שאפשר לבסס עליהן את בניית הבית שלכם. משום כך, חשוב לוודא שאתם עובדים עם האדם הנכון, הרבה לפני שתבדקו מחיר יועץ קרקע.

הרכב מחיר יועץ קרקע

המחיר הכולל, הנקוב מעלה, מורכב מאלמנטים שונים, אשר ניתן לתמחר כל אחד מהם באופן הבא:

 • שני קידוחי ניסיון בעומק 12 מטר 2000 – 2800 – בהתאם למיקום בארץ
 • הפקת דוח קרקע וביסוס, כולל ליווי מקצועי – 2500 – 3000 ש"ח.
 • פיקוח עליון עם תחילת ביצוע היסודות – 300 – 1000 ש"ח.

איך להוריד מחיר יועץ קרקע?

אם אתם רוצים לנסות להוריד את המחיר, תוכלו לפנות לבעלי המגרשים השכנים ולהזמין בדיקת קרקע משולבת, לכולם אצל אותו יועץ. במקרה כזה אתם צפויים לקבל הנחה משמעותית. בנוסף, מחיר יועץ קרקע עלול לעלות, אם מזמינים אותו בחודש עמוס במיוחד ולכן, עיתוי נכון יכול גם הוא להוריד את המחיר.

לסיכום, עלות יועץ קרקע יכולה להשתנות במידה ניכרת, בהתאם לנתונים שונים. עם זאת, מחיר הבסיס דומה והטווח הוא לא גדול מאוד. יחד עם זאת, אתם לא חייבים לעבוד קשה, לבקש הצעות מחיר ולחפש יועץ קרקע שאפשר לסמוך עליו! צוות פורטל יועצי קרקע, מבית המומחה לבנייה – אתר הבית לבונים ולמשפצים – עובד קשה בשבילכם! השאירו טלפון ואנחנו מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר בתוך 24 שעות! מידע נוסף על יועץ קרקע תוכלו לקראו גם כאן.

שיחת ייעוץ ללא עלות

Scroll to Top