פורטל יועצי קרקע

יועץ קרקע

זיהוי סוג הקרקע הוא חיוני לתהליך תקין ואיכותי של הצבת יסודות לבית, או לכל מבנה אחר. קיימים סוגים שונים של קרקע ולכל אחד מהם תכונות שונות, שיכולות להשפיע על מידת העמידות והיעילות של היסודות.

תוכן עניינים

יועץ קרקע – מה הוא עושה ומה כדאי לקחת בחשבון 

זיהוי סוג הקרקע הוא חיוני לתהליך תקין ואיכותי של הצבת יסודות לבית, או לכל מבנה אחר. קיימים סוגים שונים של קרקע ולכל אחד מהם תכונות שונות, שיכולות להשפיע על מידת העמידות והיעילות של היסודות. לכן חשוב להתאים את סוג היסודות ואת אופן הבנייה שלהם לסוג הקרקע, אך גם לגודל המבנה. אם עדיין יש לכם התלבטות האם כדאי להזמין יועץ קרקע או לא, מה החשיבות שלו וכמה זה עולה – צוות הפורטל ליועצי קרקע עומד לרשותכם עם כל התשובות!

כמה עולה סקר של יועץ קרקע?

יועץ קרקע פועל כדי לזהות את סוג הקרקע שנמצא במגרש הנבחר לתהליך הבנייה. השירות שלו נחשב חיוני וכזה שלא ניתן לוותר עליו, כי אפילו אם השכן מהבית הצמוד למגרש שלכם כבר שילם על אותו שירות וקיבל תוצאות ברורות, במקרים רבים ייתכן מאוד שדווקא במגרש שלכם יש בעיות שונות בקרקע, שלא קיימות אצל השכן ואפילו סוג אחר של קרקע. במקרה כזה, אם מסתמכים על דו"ח שהופק עבור אחד מהמגרשים הסמוכים, אתם עלולים למצוא את עצמכם חו"ח עם בית שמתחיל לקרוס באמצע תהליך הבנייה, או אפילו בסופו. משום כך, גם אם עלויות יועץ קרקע נראות לכם גבוהות יחסית, הן יכולות לחסוך לכם בעתיד הוצאות גבוהות פי 10 ויותר, על תיקון הטעות. המחיר המקובל לשירות יועץ קרקע עבור הכנת סקר קרקע מסודר הוא בין 4500 – 5,000 ש"ח, אם כי במקרים מסוימים נדרש יישור הקרקע לפני תחילת הקידוח לצורך הוצאת דגימות

יחד עם זאת, כמעט כל מי ששילם עבור השירות יכול לומר לכם שזו אחת ההשקעות הכי טובות שתעשו, אם אתם בונים את בית החלומות שלכם. גם חלק ניכר מהרשויות המקומיות בישראל כבר הבינו את מידת הנחיצות של שירות כזה ולכן רשויות מקומיות רבות מחייבות לבצע סקר קרקע לפני תחילת הבנייה.

יתרונות סקר קרקע לפני תחילת התכנון והבנייה

 • כל פרויקט בנייה מתחיל בביסוס יסודות איתנים. במקרים מסוימים הקרקע מצריכה היערכות מיוחדת, ובמקרים קיצוניים אינה מאפשרת ליישם את התכנון הרצוי. לכן, שירות של יועץ קרקע יכול לחסוך מאות אלפי שקלים בכל פרויקט.
 • בחירה של שיטות עיגון וביסוס בהתאם לתוצאות סקר קרקעות נעשית באופן הרבה יותר יעיל, חסכוני ועמיד לטווח ארוך בהשוואה למבנים בהם לא נעשה סקר, או נעשה שימוש לא נכון בתוצאות הסקר.
 • ניתן לזהות מבנים בהם נעשה שימוש לא נכון, או לא נעשה סקר כלל – כאשר לעיתים מתחילים להופיע סדקים על קירות המבנה.

הצעת מחיר יועץ קרקע – מה היא כוללת?

כמו בכל תחום אחר, גם בתחום סקר קרקע לפני בנייה, רצוי לקבל כמה הצעות מחיר, לפני שמחליטים. כשאתם בודקים את הצעות המחיר, מלבד למחיר עצמו, חשוב לבדוק גם את הנקודות הבאות:

 • כולל, או לא כולל קבלן קידוח
 • מספר קידוחים במגרש
 • עומק קידוחים מבוקש על ידי היועץ
 • בדיקת SPT – בדיקת החדרה לצורך קבלת אומדן של מידת הצפיפות בקרקע
 • לקיחת דגימות שונות מעומקים שונים בקרקע
 • הפקת דוח קרקע, עליו מבססים את הבחירה בסוג היסודות ושיטת הביסוס למבנה.
 • סיור של יועץ הקרקע בשטח בזמן הקידוח.

מתי פונים לשירות של יועצי קרקע?

פנייה ליועץ קרקע, מהנדס קרקע, או בודק קרקע צריכה להיעשות עוד לפני שמתחילים לתכנן את המבנה. אם יש לכם אפשרות – עדיף לעשות זאת לפני בחירה סופית של המגרש, כדי להימנע מהפתעות לא נעימות אחרי שכבר שילמתם. לאחר מכן, חשוב להבין, כי כדי לבצע את העבודה, יועץ קרקע זקוק לשירות של קבלן קידוח, אשר מבצע עבורו את הקידוח לצורך הוצאת דגימת קרקע לטובת הסקר. ניתן לשכור בנפרד קבלן קידוח לבחירתכם, או לבקש מיועץ הקרקע שיביא איתו את הקבלן הקבוע שלו, לרוב לא יהיה הבדל במחיר.

9 טיפים לבחירת יועץ קרקע מומלץ

כאמור, אם בוחרים שלא להיעזר בשירותיו של יועץ קרקע, התוצאות יכולות להיות חמורות. אבל גם בחירה ביועץ קרקע שאינו מקצועי ויסודי מספיק, עלולה לעלות לכם הרבה יותר בהמשך. אז איך בוחרים יועץ קרקע שאפשר לסמוך עליו?

 1. פנו ליועץ קרקע מומלץ, מנוסה, שעשה כבר לא מעט עבודות בעבר באופן מוצלח
 2. בדקו את התעודות שלו, את ההשכלה שלו בתחום, עמידתו בתקנות לדרישות בדיקות קרקע
 3. ודאו שיש לו תעודת יועץ קרקע מוסמך
 4. מומלץ לבדוק בגוגל איזה מידע עולה כשאתם מקישים את השם שלו – האם אין נגדו תביעות משפטיות למשל.
 5. בקשו טלפונים של לקוחות ממליצים
 6. בדקו עד כמה הצעת המחיר שלו משקפת שירות יסודי ומקצועי
 7. בקשו הצעת מחיר לקידוח נוסף, אם יהיה צורך
 8. בדקו אם ההצעה כוללת פיקוח על הקידוחים
 9. ודאו שהיועץ שלכם מציע גם אחריות מקצועית לכל החיים –

לסיכום ,שירות של יועץ קרקע הוא שירות שלא כדאי לוותר עליו! הוא מספק לכם מידע חיוני אודות הקרקע עליה אתם רוצים לבנות, מספק מידע חיוני אודות השיטה המתאימה ביותר לבניית יסודות ואף לשינויים בתוכנית הבנייה – הכל בהתאם לסוג הקרקע ומצבה. למידע נוסף בנושא יועץ קרקע מוזמנים לקראו באתר המומחה לבנייה.

פורטל יועצי קרקע, מבית המומחה לבנייה – אתר הבית לבונים ולמשפצים מציע לכם שירותים שיעזרו לכם לעבור בשלום את תהליך בניית בית פרטי וגם ליהנות על הדרך. רוצים לחסוך בהוצאות וגם להבטיח שתקבלו רק את בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום? השאירו טלפון ואנחנו מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר בתוך 24 שעות! מוזמנים לקראו כיצד בוחרים יועץ קרקע

שיחת ייעוץ ללא עלות

Scroll to Top