פורטל יועצי קרקע

יועץ קרקע בצפון

תוכן עניינים

יועץ קרקע בצפון – אולי השלב הכי חשוב בפרויקט שלכם

יועץ קרקע בצפון הוא בעל המקצוע שתפקידו הוא להפיק דוח קרקע, אותו הוא מעביר לקבלן או קונסטרוקטור בשטח. המידע המופיע בדוח מאפשר לבעלי המקצוע בשטח לקבוע איך יש להתייחס לפרויקט בהתחשב בנתוני הקרקע – סוג היסודות, עומק וקוטר, משקל רלוונטי למבנה, התאמות שיש לערוך לפני תחילת הבנייה ועוד. שירות של יועץ קרקע בצפון הוא לא זול במיוחד, אבל הוא יכול לחסוך לכם הרבה יותר. אבל כמה זה עולה? איך זה בדיוק עובד ולמה אתם חייבים את זה? צוות פורטל יועצי קרקע עונה לכם על הכל!

יועץ קרקע בצפון – למה זה שירות חיוני?

בתור התחלה, רשויות מקומיות ברחבי הארץ בכלל ובצפון בפרט כבר מבינות את החשיבות של יועץ קרקע מומלץ לכל פרויקט בנייה ולכן מחייבות הגשת דוח יועץ קרקע בצפון, לצורך קבלת היתר בנייה. אבל גם אם אף אחד לא מכריח אתכם, ביצוע סקר קרקע הוא שלב חיוני בפרויקט. סוגים שונים של קרקעות מחייבים התייחסות אחרת לתהליך חפירת היסודות, בגלל שכבות של סלע, אבן גיר, או אדמה חולית. בהתאם לרמת הלחות והרכות של הקרקע ניתן לקבוע איך לבנות עליה את הפרויקט המבוקש, או שצריך לבצע הכנות מיוחדות ויקרות. יועץ הקרקע יקבע אם אפשר פשוט להעמיק את היסודות ולהרחיב אותם כדי לבצע ביסוס איכותי של המבנה, או שמא מדובר על קידוח בשכבות סלעיות וקשות במיוחד. אם לא לוקחים יועץ קרקע לביצוע סקר קרקע לפני תחילת הבנייה, אתם עלולים לגלות מאוחר מדי – שבניית המרתף תהיה יקרה במיוחד בגלל שכבת סלע עמוקה, או שמשקל המבנה שלכם עלול להיות בעייתי עבור סוג הקרקע, או שמתחילים להופיע סדקים על הקירות, בגלל תכנון לקוי של המבנה.

באיזה שלב מזמינים יועץ קרקע למגרש?

יועץ קרקע צריך להיות אחד היועצים הראשונים שאתם מביאים למגרש לצורך תכנון הפרויקט. אם ניתן, כדאי אף להביא אותו לצורך בדיקת מגרש לפני קנייה. תוצאות הבדיקה של יועץ קרקע בצפון יכולות לגרום לכם לשנות את התוכנית האדריכלית, או לעכב לכם את תהליך הבנייה מסיבות שונות. במקרים מסוימים, דוח קרקע וביסוס יכול לעכב קבלת היתר בנייה ובמקרים חריגים אפילו לקבוע כי המגרש אינו מתאים לבנייה שרציתם לבצע.

איך לבחור יועץ קרקע בצפון?

יועץ קרקע יסודי, מקצועי ומנוסה, יכול להיות הבדל בין פרויקט שמתנהל ביעילות, במחירים סבירים, לבין פרויקט עמוס ליקויים, שגם עולים לכם המון כסף, בסופו של דבר. לכן, כדאי להקדיש את הזמן הדרוש, כדי לבחור יועץ קרקע אמין. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים בדיקה יסודית ואמינה, פיקוח עליון, אחריות מקצועית ועוד.

לכן, כדאי לבדוק מראש:

 • הסמכה ורישוי מקצועי לעסוק בייעוץ קרקע
 • המלצות של לקוחות פרטיים, קבלנים ומהנדסי בניין
 • פרויקטים קודמים
 • מתן אחריות מקצועית
 • מתן שירותי פיקוח עליון
 • מספר קידוחים בקרקע
 • האם המחיר כולל או לא כולל גם קבלן קידוחים

מחיר יועץ קרקע בצפון

כדי להבין כמה עולה שירות יועצי קרקע בצפון, חשוב להבין לפני הכל, כי קיימים הבדלים אובייקטיביים במחיר, בהתאם לגודל המגרש הנבדק, גודל הפרויקט, מספר קידוחים נדרש, הכנת הקרקע לפני הקידוחים, רמת הקושי בגישה אל השטח ועוד. מלבד זאת, מחיר יועץ קרקע יכול להשתנות בגלל שלושה פרמטרים עיקריים נוספים:

 1. רמת הוותק והניסיון של היועץ
 2. מגוון השירותים שהוא נותן עבור המחיר המבוקש.
 3. מספר המגרשים הסמוכים בהם מבוצעת הבדיקה.

במסגרת השירותים האפשריים, ניתן לקבל את השירות הבסיסי בלבד, שהוא ביצוע סקר קרקע לפני בנייה. אבל אם היועץ שלכם מבצע גם פיקוח עליון, נותן אחריות מקצועית מסודרת, משלם גם לקבלן קידוח ואולי נותן יותר משני קידוחי ניסיון לבדיקה לכל מגרש, המחיר יעלה בהתאם. מה שחשוב להבין הוא, שאם היועץ שלכם מספק יותר שירותים – אתם דווקא מרוויחים ולכן, המחיר הנמוך הוא ממש לא בהכרח המחיר הטוב ביותר. בהתחשב בכל הנתונים הנ"ל, מחיר יועץ קרקע בצפון ינוע לרוב בין 3,500 ש"ח – 5,000 ש"ח, לבדיקה סטנדרטית של מגרשת לבניית בית פרטי.

שלבי עבודה של יועץ קרקע

יועץ קרקע מבצע את העבודה בכמה שלבים, שמטרתם לספק לו כמה שיותר מידע על מאפייני הקרקע ועל ההשלכות של מאפיינים אלה על תהליך הבנייה:

 1. ביצוע סקר מקדים – מבוסס בעיקר על בדיקת מסמכים המתעדים את קורות המרגש – פרויקטים קודמים, חומרים מסוכנים בקרקע, בדיקות קודמות וכן הלאה.
 2. בדיקת שטח ראשונית – לקיחת דגימות של שכבת הקרקע העליונה 
 3. קידוחי ניסיון – מינימום שני קידוחים בעומק 12 מטר לפחות, לצורך לקיחת דגימות קרקע
 4. בדיקת דגימות במעבדה – לצורך גילוי נתונים כמו רמת חומציות הקרקע, רמת הלחות בקרקע, מליחות, ריכוזי מינרלים ועוד.
 5. הפקת דוח קרקע וביסוס, שבו מרוכז כל המידע הרלוונטי להמשך תכנון הפרויקט.

לסיכום, עבודתו של יועץ קרקע בצפון היא בין השלבים החשובים ביותר בתהליך הבנייה. יחד עם זאת, חשוב לבחור יועץ קרקע אמין ומקצועי, כמו גם לוודא שהוא מציע את מכלול השירותים המלא שאתם צריכים. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן! פורטל יועצי קרקע, מבית המומחה לבנייה – אתר הבית לבונים ולמשפצים, מספק לכם את כל המידע שצריך כדי להתקדם אל בית החלומות שלכם. לא מצאתם את מה שרציתם?  השאירו טלפון ואנחנו מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר בתוך 24 שעות! 

שיחת ייעוץ ללא עלות

Scroll to Top