פורטל יועצי קרקע

יועץ קרקע בדרום

תוכן עניינים

יועץ קרקע בדרום – לאיזה סוג פרויקטים צריך אותו?

בונים בית פרטי? בניין ציבורי? בניין מסחרי? סוללים כביש, או מתכננים לבנות גשר? אולי מתכננים להניח תשתית ביוב עירונית? כנראה שהפרויקט שלכם מצריך יועץ קרקע בדרום. בכל סוג של פרויקט, בו כלולה גם חפירה בקרקע, יש לזהות את מאפייני הקרקע, שכן אלה צפויים להשפיע באופן נרחב על החלטות חשובות לגבי תהליך הבנייה. אבל מה עושה בדיוק יועץ קרקע ומה תצטרכו לדעת, לפני שתבחרו עם מי לעבוד? צוות פורטל יועצי קרקע עונה על כל השאלות!

יועץ קרקע בדרום – מה הוא בודק?

יועץ קרקע בדרום בודק דגימות קרקע מהמגרש המיועד לבנייה. הדגימות נעשות על ידי קבלן קידוח, רצוי שיהיה מקצועי ואמין ככל הניתן, לעומק של כ-8-15  מטרים, כאשר הוא חודר דרך שכבות של סוגי קרקעות שונים, כדי לספק ליועץ מידע מגוון אודות:

  • מבנה הקרקע
  • אופי השכבות השונות והעומקים השונים שלהן
  • רמת היציבות של הקרקע
  • מאפייני קרקע שיש בהם סיכון
  • שיפועי קרקע והאם ניתן לשנות אותם ועוד.

למעשה, יועץ קרקע בודק על מידע שניתן להפיק מן הדגימות שהוא מקבל, כדי להבין אילו גורמים ומאפיינים של הקרקע יכולים להשפיע על תהליך הבנייה ואיך הם צפויים להשפיע עליו. בהתאם למסקנות של יועץ קרקע, לאחר ביצוע סקר קרקע על המגרש שלכם, הוא מפיק דו"ח קרקע. את הדוח מוסרים לקונסטרוקטור, כדי שהוא יבצע את ההתאמות הנחוצות לתכנון אופטימלי של הקונסטרוקציה.

התאמות אפשריות שיש לבצע לאחר הפקת סקר קרקע

בדיקת הקרקע על ידי יועצי קרקע בדרום (ראי הערה בהתחלה לגבי הדרום), יכולה להניב מסקנות מגוונות לגבי מאפייני הקרקע וכתוצאה, להשפיע על החלטות לגבי תהליך הבנייה בשטח. לדוגמה, אם בתוכנית המקורית רציתם לבנות מרתף מתחת לבית, אבל לאחר ביצוע סקר קרקע לפני בנייה גיליתם שיש שטח סלעי נרחב בדיוק באותו מקום, שלא מאפשר לכם לחפור לעומק הדרוש, תצטרכו לוותר על המרתף. או לחילופין תאלצו להשקיע עוד סכום גדול, כדי לקדוח בסלע ולאפשר חפירה לצורך בניית מרתף. מנגד, אם דוח קרקע וביסוס יגלה, כי האדמה במגרש היא רכה מאוד ורגישה ללחות, היא יכולה שלא להתאים לבניית מבנים ולכן יש להעביר את הפרויקט למגרש אחר, או שיהיה צורך לחפור יסודות עמוקים יותר ממה שתוכנן. המידע המסופק על ידי היועץ, משמש לקבלת החלטות כמו עומק היסודות, רוחב היסודות, מיקום קירות תמך וגודלם ועוד.

יועץ קרקע בדרום – מה עוד הוא עושה?

על אף תפקידו החשוב כיועץ, שבודק את הקרקע, הוא גם עושה פעולות נוספות, כמו ביצוע מדידות קרקע ובדיקות קרקע, חפירה וביצוע בדיקות מעבדה ולבסוף – כתיבת דוח קרקע אמין ויסודי, שישמש את בעלי המקצוע בשטח לצורך תכנון איכותי של תהליך הבנייה.

יועץ קרקע בדרום – מחיר

עלויות בסיס של יועץ קרקע יכולות להתחיל אפילו ב 2000 ש"ח. אבל!!!

  1. שימו לב מה מופיע בפירוט של הצעת המחיר
  2. שימו לב לאיכות ואמינות של יועץ קרקע, גם לפי המחיר שהוא גובה.

הצעת מחיר של יועץ קרקע יכולה לכלול את מחיר הקידוח, או רק את שירות הייעוץ. בנוסף, רצוי לוודא שהיועץ שלכם מתחייב להגיע לפיקוח עליון בעת ביצוע היסודות. בנוסף, אל תשכחו לבקש המלצות על היועץ שאתם בוחרים, לדבר עם לקוחות קודמים שלו ואולי גם לבקר בפרויקטים קודמים שלו, כדי לוודא שאתם עובדים עם האדם הנכון. בהתחשב בכל הפרמטרים הללו, עבודה של יועץ קרקע, כולל תשלום עבור הקידוח וכל יתר מרכיבי הצעת המחיר, יכולה לנוע בין 4,500 – 5,000 ₪ לבית פרטי. קחו בחשבון שאתם יכולים לשכור בנפרד את שירותי הקידוח וזה יכול אפילו להוזיל לכם עלויות, אבל תצטרכו להשקיע גם בבחירה איכותית של קבלן קידוח, כדי לקבל עבודה מקצועית, קידוח לעומק שנקבע מראש ובלי לקצר תהליכים.

האם זו חובה לקחת יועץ קרקע לכל פרויקט בנייה בדרום?

נכון לכתיבת שורות אלה, אין חובה חוקית לקחת יועץ קרקע לפרויקטים שונים בדרום. אבל רשויות מקומיות שונות ברחבי הארץ ובדרום, מחייבים הגשת דוח קרקע וביסוס לצורך קבלת היתר בנייה ולכן יש לבדוק מול הרשות המקומית אם אתם חייבים לקחת יועץ קרקע, או לא. יחד עם זאת, בהתחשב בחשיבות העצומה של המידע שאתם יכולים לקבל בזכות סקר קרקע איכותי, אין פה ממש שאלה של חובה, אלא של אחריות כלפי הפרויקט שלכם ובחירה להימנע מסיכונים מיותרים. ולחסכון משמעותי של כסף בעלויות הביסוס

לסיכום, לפי החוק אמנם עדיין לא חייבים לקחת יועץ קרקע לכל פרויקט, אבל חשיבות השירות שהוא נותן הופכת אותו חיוני לכל פרויקט בנייה – גדול או קטן, בדרום או בכל מקום אחר. פורטל יועצי קרקע, מבית המומחה לבנייה – אתר הבית לבונים ולמשפצים, מספק לכם את כל המידע החיוני אודות יועצי קרקע וכל נושא אחר בתחום בניית בית פרטי בדרום. רוצים להיות בטוחים שאתם עושים הכל נכון וגם לעבוד עם האנשים הכי טובים במקצוע? השאירו טלפון ואנחנו מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר בתוך 24 שעות! מוזמנים לקראו עוד על יועץ קרקע גם במאמר הבא מכאן

 

שיחת ייעוץ ללא עלות

Scroll to Top