פורטל יועצי קרקע

איך בוחרים יועץ קרקע

יועץ קרקע הוא בעל המקצוע היחיד שיכול לתת לכם מסמך חיוני להמשך תהליך הבנייה - דוח קרקע. זהו מסמך שמספק המלצות לביסוס המבנה, אך גם הכרחי במקרים שונים, לקבלת היתר בנייה.

תוכן עניינים

מי הוא יועץ קרקע?

יועץ קרקע הוא בעל המקצוע היחיד שיכול לתת לכם מסמך חיוני להמשך תהליך הבנייה – דוח קרקע. זהו מסמך שמספק המלצות לביסוס המבנה, אך גם הכרחי במקרים שונים, לקבלת היתר בנייה. מאחר שמדובר על עבודה כל כך משמעותית בענף הבנייה, גם לבחור יועץ קרקע זו משימה חשובה, שכדאי להקדיש לה קצת מחשבה, לפני שיוצאים לדרך. צוות פורטל יועצי קרקע יעזור לכם  עם כמה המלצות לבחירת יועץ קרקע מומלץ.

למה חשוב לבחור יועץ קרקע אמין?

יועצי קרקע, נקראים לפעמים גם מהנדס קרקע או בודק קרקע, הם האנשים שמבצעים בדיקות חיוניות לקרקע של המגרש עליו אתם רוצים לבנות. בין אם מדובר על בית פרטי ובין אם על בניין גדול, מצב הקרקע משפיע ישירות על איכות הבניה, על תהליכים שונים ובכלל – אם בכלל אפשר לבנות על אותו מגרש. בדיקה של יועץ קרקע נקראת גם סקר קרקע לפני בנייה. הדו"ח אותו מפיק יועץ קרקע לאחר הסקת מסקנות, נקרא דוח קרקע וביסוס, שכן על בסיס המידע בדוח, אפשר לתכנן את ביסוס המבנה (תכנון והקמת יסודות).

אם יועץ הקרקע שלכם לא מספיק מנוסה, או חלילה – לא מספיק אמין, אתם עלולים לקבל דוח קרקע שלא משקף את המציאות. במקרה כזה, אתם עלולים למצוא את עצמכם באמצע הפרויקט, מתחילים לתכנן מחדש, לפרק ולבנות מחדש, בעלויות של עשרות עד מאות אלפי שקלים – שלא היו מתוכננים בתקציב מלכתחילה.

סקר קרקע לפני בנייה – מה אפשר לגלות?

כאשר מזמינים יועץ קרקע לבדיקת קרקע לפני בנייה, הוא בעיקר בודק את מאפייני הקרקע, כמו לחות, רמת חומציות, תכולת מינרלים שונים, רמת צפיפות, סוג הקרקע וכן הלאה. אבל הוא גם מפיק דוח בסוף התהליך, שבו הוא מפרט את הממצאים שלו וגם את ההמלצות שלו להמשך תהליך הבנייה. אם למשל התגלה כי מדובר על קרקע שאינה מספיק דחוסה ויש בה רמה גבוהה של לחות, יועץ קרקע עשוי לצין כי משקל המבנה לא מתאים לסוג הקרקע ולכן יש לבצע התאמות שונות בתהליך הביסוס, או אפילו להעביר את הפרויקט למגרש אחר.

כך גם לגבי שכבת קרקע סלעית – ייתכן שלא תוכלו להתחיל את הפרויקט בגלל סוג הקרקע, שאינו מאפשר חפירה, או להזמין כלי קידוח מיוחדים, שגם יכולים לייקר את מחיר הביסוס בעשרות עד מאות אלפי שקלים. אם יש לכם יועץ קרקע מומלץ, מנוסה, שיודע מה הוא עושה וגם חשוב לו לתת לכם את הטוב ביותר, אז תוכלו לקבל  את כל המידע החשוב על הקרקע, בלי טעויות ובלי ליקויים, כולל המלצות רלוונטיות ופרקטיות, לגבי המשך התהליך.

אז איך לבחור יועץ קרקע שאפשר לסמוך עליו?

יש כמה נקודות, שתוכלו לבדוק, כדי לוודא שאתם עובדים עם האדם הנכון:

  1. הסמכה – יש לבדוק את התעודות של היועץ, כדי לוודא שהוא מוסמך ומורשה. אל תתביישו לבדוק איפה הוא למד את המקצוע ואילו קורסים הוא עשה, מתי הוא למד וכן הלאה.
  2. ותק ומוניטין – כדאי לבדוק את המוניטין של החברה, או הבודק עצמו – עם מי הם עבדו בעבר, האם יש להם ניסיון בפרויקטים כמו שלכם, האם יש להם המלצות של לקוחות מרוצים -קבלנים, קונסטרוקטורים וגם לקוחות פרטיים.
  3. קידוח – האם הצעת המחיר כוללת את מחיר הקידוח? האם מדובר על קבלן קידוח אמין ורציני, שלא ינסה להוזיל לעצמו עלויות על חשבון איכות העבודה?
  4. פיקוח עליון – חשוב לבדוק אם ההצעה כוללת פיקוח על ידי יועץ הקרקע שלכם ביום חפירת כלונסאות.
  5. דוח קרקע – יש לוודא שיועץ מסוגל להפיק דוח קרקע איכותי ופונקציונלי לטובת תכנון העבודה בשטח.
  6. אחריות מקצועית – לטעות זה אנושי. להחזיק ביטוח מקצועי  ולספק אחריות מקצועית, זה אחראי ולכן לא כדאי לוותר על החלק הזה.

מה תרוויחו אם תעבדו עם יועץ קרקע מומלץ?

  1. תקבלו פתרונות ביסוס אופטימליים – פתרונות אלה צריכים לענות על צרכי הבנייה באופן שיבטיח בנייה איכותית ועמידה לטווח ארוך, אך הם גם צריכים להיות פתרונות חכמים, המאפשרים לכם לחסוך בעלויות הבנייה בטווח הקצר והארוך.
  2. תכנון במסגרת אילוצים – יועץ קרקע מנוסה, יכול לתת לכם פתרונות שלא יאלצו אתכם לעשות שינויים מרחיקי לכת בתכנון, אלא יתאימו לאופי התכנון הקיים ויאפשרו לכם להמשיך בתוכנית.
  3. מתן פתרונות דינמיים – יועץ קרקע ותיק, יודע גם להציע פתרונות שטח, תוך כדי עבודה על הפרויקט, בלי לפגוע בתהליך הבנייה, עם כמה שפחות עיכובים והוצאות.

לסיכום, בחירת יועץ קרקע איכותי היא חיונית להצלחה בשלבים שונים של הפרויקט, מתחילתו ועד סופו. לכן, חשוב שלא להתפשר על הטוב ביותר עבור הפרויקט שלכם. רוצים להיות בטוחים שאתם עובדים עם הטובים ביותר? אתם לא חייבים לעבוד קשה! צוות פורטל יועצי קרקע, מבית המומחה לבנייה – אתר הבית לבונים ולמשפצים, עובד קשה בשבילכם – השאירו טלפון ואנחנו מתחייבים להצעת המחיר הטובה ביותר בתוך 24 שעות! למידע נוסף בנושא איך בוחרים יועץ קרקע מוזמנים לקראו במאמר שנכתב באתר המומחה לבנייה מכאן או במאמר כיצד בוחרים יועץ קרקע בפורטל יועצי קרקע.

שיחת ייעוץ ללא עלות

Scroll to Top